10 godina (od) mature – prisjećanje na prvu generaciju učenika

10 godina (od) mature – prisjećanje na prvu generaciju učenika

Ove kalendarske godine navršava se 10 godina od mature naše prve generacije učenika. Bila je to mala generacija kvantitativno, ali velika kvalitativno. Ona je trasirala put budućim generacijama naših učenika. Kako su bili prvi i kako im nije bilo lako, evocirat ćemo uspomene o njihovu boravku u našoj Školi. Krenut ćemo s prvim razredom, bilo je to školske godine 2007./2008. Tada je Škola bila smještena u Strukovnoj školi, u Vukovarskoj ulici, a nastava se odvijala u poslijepodnevnoj smjeni. Razrednik učenika bio je profesor Alojzije Groš. Kako su bili gosti u „tuđoj“ školi, a istovremeno su bili zasebna Škola i to posve nova Škola, često su bili znatiželjno promatrani od drugih učenika i nastavnika, što ih je dodatno potaknulo da se drže skupa i izgrađuju zajedništvo. Ono se moglo osjetiti i vidjeti na nastavi, u susretu s Osnivačem, euharistijskim slavljima, priredbama, izletima, natjecanjima, humanitarnim akcijama i neformalnim druženjima. Pogledajmo naše ovogodišnje svećare (i one koji su ih pratili) u prvom razredu.