Hodočašće Gospi voćinskoj prigodom godišnjice voćinskih stradanja

Hodočašće Gospi voćinskoj prigodom godišnjice voćinskih stradanja

U srijedu, 13. prosinca, učenici i djelatnici naše škole, hodočastili su Gospi voćinskoj u prigodi 32. obljetnice stradanja Hrvata u Voćinu.

Program hodočašća započeo je na Prebendi iznad voćinskog svetišta gdje su se okupili predstavnici hrvatskih branitelja, vojske i policije i drugi vjernici te je odonud, nakon uvodne molitve, krenula pokornička procesija prema crkvi. Po dolasku u svetišni prostor, pokraj Memorijala „U Majčinu naručju“ proglašena su imena voćinskih žrtava, upaljene svijeće i položeno cvijeće te je upućena molitva.

U Voćinu se stoljećima časti Gospa od Utočišta, kojoj hrvatski čovjek donosi svoje suze i boli, ali i radosti i nadanja kako bi ih Gospa prikazala svome Sinu. I danas smo po Njoj prikazali Gospodinu Isusu živote nasilno prekinutih voćinskih žrtava u nadi da oni nisu nepovratno izgubljeni već su pronašli utjehu u Marijinu i Isusovu zagrljaju. Središnje euharistijsko slavlje predvodio je naš biskup msgr. Antun Škvorčević.

Tako Voćin koji se nalazi u geografskom središtu Požeške biskupije postaje duhovno središte iz kojega utješeni i ohrabreni odlazimo svojim domovima.

Za okrjepu naših hodočasnika pobrinuli su se hrvatski branitelji.