
15 lis Dan u Biskupiji o svetkovini sv. Terezije Avilske
Na svetkovinu sv. Terezije Avilske, zaštitnice požeške Katedrale, Katoličke gimnazije u Požegi i grada Požege, u nedjelju 15. listopada 2023. godine, učenici i djelatnici Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici posjetili su Požešku biskupiju. Po dolasku u Požegu posjetili smo Dijecezanski muzej Požeške biskupije čiji je osnivač biskup msgr. Antun Škvorčević. Muzej sakuplja, pohranjuje i čuva predmete sakralne baštine s područja Požeške biskupije, a sastoji se od sakralne zbirke te zbirke moderne i suvremene umjetnosti.
Svečano misno slavlje u Katedrali predvodio je đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit msgr. Đuro Hranić u zajedništvu s domaćim biskupom msgr. Antunom Škvorčevićem i drugim biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine, kanonicima požeškog Stolnog kaptola, svećenicima središnjih biskupijskih ustanova i Katedralnog arhiđakonata, učenicima i djelatnicima požeške Katoličke gimnazije te pojedinim slojevima vjernika grada Požege. Nakon euharistijskog slavlja učenici Katoličke gimnazije i mladi Župe sv. Terezije Avilske izveli su glazbeno-scenski prikaz života sv. Terezije.
Biskup Antun izrazio je srdačnu dobrodošlicu i radost što su učenici i djelatnici naše škole, na čelu s ravnateljicom prof. Marijanom Novak Stanić, uveličali radost proslave sv. Terezije i Dana Katoličke gimnazije u Požegi.
Zahvaljujemo Požeškoj biskupiji i sestrinskoj nam Katoličkoj gimnaziji u Požegi na gostoprimstvu i još jednom čestitamo blagdan nebeske vam zaštitnice.
(tekst i fotografije: Maja Fabijanac)
Homiliju nadbiskupa Hranića na svetkovinu sv. Terezije pročitajte na službenom portalu Požeške biskupije.