Dramska skupina na terenskoj nastavi

Dramska skupina na terenskoj nastavi

Dramska skupina naše škole posjetila je 21. svibnja Umjetničku akademiju u Osijeku.

Dan nam je započeo u ranojutarnjim satima vožnjom prema osječkoj Tvrđi. Nakon ugodne vožnje, našli smo se na trgu Tvrđe te se uputili prema Isusovačkoj klasičnoj gimnaziji u Osijeku gdje su nas srdačno dočekali ravnatelj pater Sebastijan i profesorica hrvatskog jezika, voditeljica dramske skupine. Proveli su nas svojom školom koja ima očaravajući pogled na Dravu. Upoznali smo učenike te se za kraj u školskoj kapelici zahvalili Gospodinu što nam je pružio ovako prekrasno iskustvo zajedništva.

U podnevnim satima stigli smo i na Umjetničku akademiju gdje su nas dočekali studenti i profesori akademije. Saznali smo kako i na koji način akademija djeluje. Imali smo priliku vidjeti i lutkarsku predstavu te se i sami okušati u lutkarskim igrama. Zainteresirani su dobili sve potrebne informacije o uvjetima, načinima i proceduri upisa na akademiju. Posebno smo bili ponosni na studente i prijatelje iz našeg grada koji su uspjeli ući u krug odabranih studenata Umjetničke akademije.

Nakon prijateljskog druženja na akademiji slobodne popodnevne sate proveli smo u Zološkom vrtu u Osijek te Portanova centru. Kao i nakon svake terenske nastave naše škole obogaćeni novim iskustvima i informacijama, ispunjeni mnogim kreativnim provokacijama u kasnim satima smo se vratili u naš grad.

Detalje kao i sve zanimljive trenutke s naše terenske nastave pogledajte u video prilogu.

 

Lucija i Ema, 2. razred

Posted by ravnatelj.Mario

Budimo uvjereni u svoju vjeru i u svoje osobno uvjerenje i ništa nas na svijetu neće smesti. (Don Bosco)

Misli bl. Ivana Merza

 • Božje melodije drže i napunjaju sav svemir.
 • U svakoj je ljudskoj duši težnja za nečim velikim.
 • Ako vjerujemo u apsolutno Božanstvo, tada nema slučaja.
 • Ljubav prema roditeljima mi svjedoči da ljubav, duša, Bog nije utopija, da sve ovo postoji, da je čovjek, uistinu, ideja koja teži svome izvoru.
 • Ovaj je život samo kratka priprava za vječnost.
 • Religija je bez molitve mrtva.
 • Moderno društvo očajava jer je izgubilo vezu s Praizvorom.
 • Božje melodije drže i napunjaju sav svemir.
 • Ovaj je život samo kratka priprava za vječnost.
 • Mi se Isusu možemo moliti i ta nam je molitva mnogo lakša jer nam je Isus bliži.
 • Religija je bez molitve mrtva.
 • Katolička je vjera moje životno zvanje i mora to biti svakom čovjeku bez iznimke.
 • Božje melodije drže i napunjaju sav svemir.
 • Crkva ima iskustvo od dvije tisuće godina; nju vodi sam Duh Sveti.
 • Do konca našega života crpimo preko Marije božanski život!
 • Kontemplacija - život duše u neprestanoj zajednici s Isusom, jest najbolji život.
 • Svaka kršćanska politika mora ići za tim da dobijemo što više kršćanskih obitelji, u kojima će bračni drugovi živjeti u nerazdruživoj vjernosti sve do smrti.
 • Učiniti djelo ljubavi čovjeku koji trpi temelj je svakog duševnog života.
 • Katolici su dužni pred Bogom voljeti svoju domovinu i raditi bolje nego itko drugi za procvat domovine.