
02 lip EkoKamp Belli
Od 25. do 29. svibnja naši su učenici (Marin Hajmaši, Noa Kiš, Karlo Vrbanac, Antun Malčić, Borna Belobrk i Mihael Šuprna) sudjelovali na EkoKampu Belli, koji je organizirala sestrinska Katolička gimnazija iz Požege.
Prvog dana naši su učenici imali priliku predstaviti svoju školu i upoznati se s ostalim učenicima koji su stigli iz različitih katoličkih škola diljem regije: Slovenije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Tijekom dana sudjelovali su u radionici mapiranja sakralnih objekata Požeške biskupije.
Drugi dan bio je gotovo u potpunosti podređen planinarenju. Toga dana prehodali su rutu dugu 20 km kroz šumu. Nakon planinarenja poslušali su radionicu o slavenskim jezicima. Po povratku u kamp nastavili su druženje.
Treći dan na red je došla Pleternica, točnije njezini muzeji: Muzej bećarca i Terra Panonica. Ondje su se upoznali s najranijom ekološkom poviješću naših prostora te razvojem bećarca kroz društveno-povijesna razdoblja. Kroz cijeli dan učenici su sudjelovali i u filmskoj radionici prilikom koje su prema pravilima sastavljali vlastitu reportažu, snimali popularni “TikTok trend” te fotografirali razne motive. Kao i prethodna dva dana, program je nastavljen druženjem u sklopu Doma svetog Augustina.
Posljednji dan održana je kemijska radionica nakon koje su posjetili Gradski muzej Požega. Kamp je završen pozdravnom riječju te videouratkom u kojem su zabilježeni najljepši trenuci kampa.