Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u našoj školi

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u našoj školi

U četvrtak, 17. studenog 2022. godine, učenici i djelatnici naše škole obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Promatrajući samo zemaljskim očima njihovu žrtvu mogli bismo govoriti isključivo o tragediji, ali očima vjere, u svjetlu uskrsnuća, možemo se radovati što su svojim obolom u Domovinskom ratu zaslužili „vječnu domovinu“! Upravo u svjetlu vjere, nadahnut Božjom riječi, o žrtvama Vukovara, Škabrnje, Voćina i drugih mjesta stradanja u Domovinskom ratu, povezujući ih i sa žrtvama rata u Ukrajini, progovorio je naš duhovnik vlč. Ljubiša Krmar, koji je predvodio i molitvu za sve žrtve Domovinskog rata, uz zapaljene lampione u obliku vukovarskog vodotornja, kojom smo ih duhovno „zagrlili“ i na taj način im rekli hvala za njihovu žrtvu. Svečanost ovog događaja obogaćena je skladbama Bože čuvaj Hrvatsku i Otiš’o je otac moj polako u izvedi školskog instrumentalnog sastava predvođenog vlč. Krunoslavom i školskog zbora kojima su se pjevanju pridružili i drugi učenici i djelatnici.

Hrvoje Drvenkar, profesor povijesti i geografije