Smotra zborova katoličkih srednjih škola, Split 2022.

Smotra zborova katoličkih srednjih škola, Split 2022.

Prošlog vikenda, 7. i 8. svibnja 2022. učenici naše škole sudjelovali su na Smotri zborova katoličkih škola koja se održala u Splitu u prostorima Nadbiskupske klasične gimnazije “don Frane Bulić”. Susret je započeo euharistijskim slavljem kojega je predvodio ravnatelj Nadbiskupskog sjemeništa, don Vedran Torić, a na kojemu su sudjelovali svi zborovi te svojim pjevanjem uveličali liturgiju. Nakon toga održana je sama smotra zborova. Nastupali su zborovi iz pet škola – Nadbiskupska klasična gimnazija “don Frane Bulić” iz Splita, Isusovačka klasična gimnazija iz Osijeka, Franjevačka klasična gimnazija iz Sinja, Nadbiskupska klasična gimnazija iz Zagreba i naša mala škola, Katolička klasična gimnazija iz Virovitice.

Učenice naše škole, okupljene u djevojački ansambl pod vodstvom nastavnice Andree Grdenić izvele su dvije pjesme: Obećana Djevica i Pohvale Gospi. Predstavnici medijske skupine naše škole, Ivan Gabrijel Stanić i Josip Borbaš dokumentirali su cijeli susret. Nakon smotre uslijedila je okrijepa i druženje svih škola.

Sljedećeg dana kratko smo obišli staru jezgru Splita. Posjetili smo spomenik Marka Marulića, oca hrvatske književnosti te ulicom Pusti me proć’ ušli u Dioklecijanovu palaču. Ondje smo vidjeli Jupiterov hram, Peristil, Katedralu sv. Duje (Mauzolej cara Dioklecijana), podrume i Vestibul, gdje smo i zapjevali. Slikali smo se kod spomenika Grgura Ninskog, biskupa iz 10. stoljeća, velikog zagovaratelja staroslavenskog jezika i glagoljaškog bogoslužja.

Zahvaljujemo našim domaćinima Splićanima koji su nas tako lijepo ugostili i što smo svi zajedno ujedno proslavili i sv. Duju, zaštitnika njihovog grada!