Obilježili smo 28. obljetnicu pada grada Vukovara

Obilježili smo 28. obljetnicu pada grada Vukovara

Na 28. obljetnicu pada grada Vukovara, učenici i djelatnici naše škole, na čelu s ravnateljicom, odali su počast hrvatskim braniteljima grada Vukovara, kao i svim žrtvama vukovarske tragedije. Učenici su na platou ispred škole crvenim lampionima oblikovali veliko srce, a unutar njega bijelim lampionima vodotoranj kao simbol stradanja grada Vukovara. Nešto ranije i učenici 5. razreda Katoličke osnovne škole oblikovali su lampionima srce i unutar njega upisali slovo V. Između ova dva srca od lampiona gimnazijalci su još načinili slovo V koje simbolizira grad Vukovar, ali i naš grad Viroviticu, koja u srcu nosi Vukovar i Vukovarce. Molitvu na platou ispred škole predvodio je naš velečasni Ljubiša. U nadahnutom govoru istaknuo je, da ni strašna razaranja ni daleko brojniji neprijatelj nisu uspjeli ubiti duh ovoga grada jer se on danas polako izdiže iz pepela. Pritom je posebno istaknuo one koji su svoje živote prilikom Bitke za Vukovar, bilo kao vojnici, bilo kao civili, utkali u „slobodu zlatnu“. Među njima je i oko stotinu djece koja su stradala u Bitki za Vukovar, čija žrtva snažno svjedoči o količini zla koje je „ispaljeno“ na Vukovar. Svoj govor pojačao je tekstom Siniše Glavaševića o djeci u kojem autor kaže da su djeca zapravo jedino bogatstvo koje određena zajednica ima. Iz tog razloga, važno je „čuvati“ djecu i njihovo djetinjstvo kako bi s vremenom postali odgovorni ljudi koji će izgrađivati bolji svijet za sebe i druge.